עבודה בגובה – לא פשוט כמו שזה נראה

קיים מגוון רחב של עבודות שניתן לבצע בגובה, על מנת לתחזק את חזית המבנים. מי מוסמך לבצע עבודות בגובה, אילו עבודות ניתן לבצע בגובה, ומה היתרון המובהק לכך?

פיגומים – לא בבית ספרינו

אם בעבר היינו זקוקים לפיגומים על מנת לבצע עבודות בגובה, כיום הפיגומים הם נחלת העבר. אם למשל רצינו לצבוע את חזית הבניין על מנת לחדש אותה, נצטרך לבנות לצד הבניין מבנה פיגומים. כיום, צריך חבל ורתמה, ואפשר לצאת לדרך. העבודות בגובה הפכו להרבה פחות מורכבות, וניתן לבצע עבודות רבות ללא קשר לגובה של הבניין.

כאמור, יש עבודות רבות שניתן לבצע בגובה, על ידי חבלי סנפלינג. לפני שנסקור את העבודות, נענה על השאלה שמטרידה רבים, מי מוסמך לבצע עבודות בגובה, והאם כל אחד יכול לעשות זאת?

כדי לבצע עבודות בגובה, יש צורך בהכשרה מיוחדת ומקצועית. מדובר בעניין של חיים ומוות, ואין להקל בכך ראש. ברוב המקרים מי שיבצע את העבודות בגובה הם חובבי אקסטרים, שעברו קורס מקצועי. בעת ביצוע עבודות בגובה הבטיחות היא ערך עליון, שנמצא בראש סדר העדיפויות. ברוב הפעמים, העבודה תתבצע בזוגות, על מנת לאפשר השגחה מיטבית על הפועלים.

איטום קירות חיצוניים

אם אתם רואים אנשים מחוברים לחבלים ותלויים בין שמיים לארץ, סביר להניח שהם מבצעים עבודת איטום קירות חיצוניים. חשיבות האיטום היא רבה, בעיקר באזורים בהם החלונות מתחברים עם הקיר, שהם אזור מועד לפורענות לחדירת מי גשמים. חשוב להבין, שמבנה שאינו אטום באופן מקצועי, עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים, בדמות החלדת המתכות שבתוך הבניין, והתפוררות של הבטון. איטום חוץ חוסך סכומי כסף רבים בטווח הארוך.

צביעה של הבניין

כאשר מדובר במבנים מוזנחים או ישנים, עולה הצורך לא פעם לחדש את הצבע של הבניין, ולשוות לו מראה צעיר ורענן. במהלך הצביעה יהיה צורך לעיתים לצבוע גם את המעקים הסורגים, והגדרות. על מנת לצבוע היטב את הקירות החיצוניים באופן אחיד, יש להיעזר בחבלי סנפלינג.

ניקוי חלונות

קיימות עבודות תחזוקה שוטפות שיתבצעו על ידי חבלי סנפלינג, כחלק משגרת תחזוקה בעיקר בגורדי שחקים או בניינים גבוהים של חברות.

שיקום מבנים

כאשר הבניין סובל מסדקים או חורים, יש למלא אותם בעזרת בטון. לפני שבוחרים ללכת על עבודות בגובה, יש לאמוד תחילה את כמות הבטון הנדרשת כדי לדעת אם יהיה ניתן לעשות זאת באמצעות חבלי סנפלינג. הפועלים התלויים בין שמיים לארץ לא יכולים לשאת כמויות רבות של בטון, ויש לקחת זאת בחשבון.

כמה זה עולה?

כמובן שהמחיר משתנה על פי גודל הבניין, סוג העבודה וחומרת המצב. ניתן להגיד באופן כללי כי המחירים נעים בטווח של 5000-8000 ₪ לעבודות חיפוי ואיטום שונות.

בחרו באנשי מקצוע מיומנים לבצע עבורכם עבודות בגובה, שיחזיקו לאורך זמן – המרכז לעבודת סנפלינג.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן