תמ"א 38 רמת גן

תמ"א 38 רמת גן

אחת הערים הגדולות באזור המרכז היא רמת גן, והיא מציגה אתגר לא קטן בכל הקשור להתחדשות עירונית. מדובר על כרך סואן שכולל גם שכונות רבות בהן חלק מהבניינים למגורים כבר מציגים ותק לא קטן, אם נגדיר זאת כך, והופכים להיות לא רק מיושנים ולא נעימים למגורים, אלא גם מסוכנים בכל הקשור לרעידת אדמה.

נראה כי יש דרך רצינית ומוגדרת מאוד לחידושם של בנייני מגורים רבים בכל רחבי העיר והגדלת יציבותם אל מול האיום הנורא של רעידת אדמה בישראל. זאת בזכות תמ"א 38 רמת גן שמציגה את הרעיון המשולב בין שדרוג חוזק המבנים ושינוי מראם בצורה מרשימה ובין תגמול היזם שיבנה גם תוספת בנייה רצינית בכל מבנה.

היתרונות התמ"א ברמת גן

היכולת של בניינים ישנים להתמודד עם רעידות אדמה חשוב להדגיש שלא כל שיפוץ מבנה הוא עבודה מסודרת ואיכותית התואמת את התקנים של חיזוק מבנים ישנים נגד רעידות אדמה. אם רוצים שהבניין יהיה מוכן לתרחיש אימה של רעידת אדמה בארץ, הרי שיש לבצע את עבודות הבנייה בהתאם לתקני בנייה שקבעה מדינת ישראל ובהתאם לחוקי ההנדסה המקובלים.

בתוך פרק זמן סביר בהחלט יכול לראות כל דייר בבניין מגורים ישן ברמת גן כיצד תמ"א 38 משנה לחלוטין הן את מראה המבנה והן את חוזקו בכל הקשור ליסודות יציבים יותר ומבנה כללי עמיד יותר נגד רעידת אדמה. זאת גם בזכות תוספת של ממ"ד לכל דירה כדי שגם ניתן יהיה להתמודד עם איום טילים במקרה של מלחמה.

הצעד החכם שעושה המדינה בעידוד יזמים
מדינת ישראל מצליחה להציג תוצאות חיוביות למאמצים שונים שהיא עושה כדי להגדיל את ביטחון אזרחיה הגרים בבנייני מגורים שונים בכל רחבי ישראל. בכל הקשור לרעיון של תמ"א 38 רמת גן גם היא נכללת בתכנית מתאר חשובה ביותר שמעודדת יזמים שונים לקחת לידיהם שיפוץ מאסיבי של בנייני מגורים בעיר.

המדינה מציגה דרך חכמה לעודד יזמים בסדרי גודל שונים לקחת עליהם פרויקט של תמ"א 38 ברמת גן ובערים אחרות בארץ. היא מאפשרת לקבלן לקבל זכויות בנייה כדי להוסיף קומה אחת או יותר של דירות אותן ימכור לכל דורש. כך הן הקבלן מרוויח והן המדינה עושה עוד צעד חשוב לפתרון קרוב של מצוקת הדיור.

מתעניינים בביצוע תמ"א? השאירו פרטים בטופס וניצור אתכם קשר עם כל הפרטים
סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן